ÖVRIGT / Textilier & Vintage / Plädar 10695104
*
nr 1069 5104
Viola Gråsten
(f. 1910), Sverige
Plädar, Ett par, Viola Gråsten (f. 1910)
Viola Gråsten, född 1910 i Finland, död 1994.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 19:48:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 19:28:12
1
500 kr
12/11 19:09:23
2
Vinnande bud
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: plädar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige textilier vintage viola gråsten
-
7062 Gardiner
2 längder. Längd: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Mai..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:18
-
7058 Textil
Floral dekor, Bloomcraft, ca 5 m
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:59
*
Viola Gråsten
Viola Gråsten, född 1910 i Finland, död 1994.
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5104
Viola Gråsten
(f. 1910), Sverige
Plädar, Ett par, Viola Gråsten (f. 1910)
Viola Gråsten, född 1910 i Finland, död 1994.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 19:28:12 | 1 | 500 kr |
12/11 19:09:23 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
14 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: plädar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige textilier vintage viola gråsten
-
7062 Gardiner
2 längder. Längd: 190 cm, Marimekko, "Unikko", Mai..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:18 -
7058 Textil
Floral dekor, Bloomcraft, ca 5 m
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:59